Kwiecień
13

Fotoprawo wyróżnione w raporcie Dobrych Praktyk Forum Odpowiedzialnego Biznesu

13.04.2015 13:13
 

Już po raz 13. został opublikowany raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce w 2014 r.” wydawany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tym roku dwa projekty Nikon Polska, Akcja (foto)edukacja oraz Fotoprawo, z obszaru społecznej odpowiedzialności zostały wyróżnione w kategoriach „edukacja dzieci i młodzieży” oraz „edukacja rynku”.

Podobnie jak w minionych latach i tym razem liczba zgłoszonych praktyk przewyższyła ubiegłoroczny wynik. W Raporcie zaprezentowano prawie 700 przykładów działań CSR firm z całej Polski. Nikon Polska znalazł się wśród 420 nowych, wcześniej niepublikowanych w Raporcie działań CSR zgłoszonych przez 124 firmy.Wszystkie zostały pogrupowane według 7 obszarów normy ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. W ostatnim z nich wyróżniono Akcję (foto)edukacją (podkategoria edukacja dzieci i młodzieży), a Fotoprawo w kategorii „uczciwe praktyki organizacyjne” (edukacja rynku). Podczas gali ogłoszenia raportu miała miejsce prezentacja projektu Fotoprawo oraz komiksu LAW STORY.

Raport dostępny jest na stronie http://odpowiedzialnybiznes.pl/wp-content/uploads/2015/04/Raport-Odpowiedzialny-biznes-w-Polsce-2014.-Dobre-praktyki_Forum_Odpowiedzialnego_Biznesu.pdf.

Więcej informacji na temat drugiego wyróżnionego projektu firmy Nikon dostępne jest na stronie: https://www.szerokikadr.pl/lekcje.

Dodaj komentarz