Marzec
20

Newsweek wypadł najlepiej

20.03.2014 13:18
fot. PAP/EPA/David Change

63% zdjęć w lutowych wydaniach Newsweek (numery 6-9/2014) było podpisanych prawidłowo, czyli imieniem i nazwiskiem fotografa, a 32% - częściowo (tylko nazwa źródła zdjęcia bez nazwiska autora). To zdecydowanie powoduje, że Newsweek wysuwa się na prowadzenie wśród lutowych statystyk.

Drugie miejsce zajmuje Wprost podpisując w pełni 51% zdjęć zamieszczonych w lutowych numerach. Niestety aż 30% zdjęć w analizowanych w lutym wydaniach Wprost było niepodpisanych.

Więcej szczegółów na temat statystyk można znaleźć na stronie: http://fotoprawo.pl/index.php/statystyki/

Statystyki rożnych segmentów mediów prowadzone są regularnie na potrzeby strony fotoprawo.pl, jako wzory dobrych praktyk.

Strona jest osią projektu edukacyjnego fotoprawo.pl stworzonego przez Nikon Polska dotyczącego ochrony praw autorskich oraz prawa do wizerunku w kontekście fotografii.

Poprzez kampanię firma chce zwrócić uwagę na obowiązki, jakie spoczywają na fotografach oraz osobach, które korzystają z ich prac. Projekt skierowany jest nie tylko do fotografów, ale także agencji fotograficznych i reklamowych, domów mediowych, redakcji gazet oraz wszystkich firm i organizacji związanych z fotografią.

Dodaj komentarz